این روزها در وبلاگستان فارسی ایده هایی نو می‌بینیم که به نظرم هر کدام به نوبه خود جای تقدیر دارند. ایده هایی که به تولید محتوای مفید فارسی در سطح وب کمک می‌کند و بار علمی و دانش مخاطب فارسی را افزایش می دهد. از نردبان نارنجی گرفته تا رابین و در نهایت باایمیل و حالا ۵۲ هفته با تجربه کاربری در نسخه فارسی ۵۲weeksofux !

اما ۵۲weeksofux چیست ؟ در بخش توضیحات این سایت می‌خوانیم :‌

۵۲weeksofux.com با هدف ارتفای آگاهی طراحان نسبت به مفهوم تجربه‌ی کاربری توسط Joshua Porter و Joshua Brewer ایجاد شده است.

Joshua Porter مدت مدیدی را به عنوان طراح محصول و واسط کاربری فعالیت نموده و هم‌اکنون سرپرست واحد تجربه‌ی کاربری در شرکت Hubspot می‌باشد. وی مدیریت وبلاگ Bokardo را به عهده دارد و نویسنده‌ی کتاب  Designing for the Social Web  نیز می‌باشد.

Joshua Brewer طراحی‌است که عاشق زیبایی و محصولات کارآمد است. او در حال حاضر مسئول اصلی طراحی رابط کاربری تویتر بوده و پیش از این، مدیریت واحد تجربه‌ی کاربری در Socialcast را بر عهده داشته است.

پس همانطور که متوجه شدید ۵۲weeksofux.com یک سایت مشهور با زبان انگلیسی‌ست که در ۵۲ هفته شما را با طراحی تجربه‌ی کاربری آشنا می سازد. اما دو تن از دوستان خوبم یعنی آقای میلاد اسلامی‌زاد و خانم اسما کروبی با همکاری یکدیگر تصمیم به ترجمه مطالب این سایت به صورت هفتگی گرفته اند که هر دوشنبه با یک مطلب جدید و کاربردی آن را به روز می نمایند. این مطالب را هر دوشنبه می توانید در ۵۲weeksofux.ir مطالعه نمایید.

خانم اسما کروبی  طراح محصول و تجربه‌ی کاربری در شرکت برهان مبیناست. او فارغ التحصیل MBA در دو گرایش بازاریابی و استراتژی‌ست و از گیک های وب محسوب می شود. از سوی دیگر میلاد اسلامی‌زاد موسس و قائم‌مقام مدیرعامل شرکت نوین‌افزار است و به عنوان تحلیل‌گر سیستم و طراح محصول مشغول به کار است که اخیرا پروژه رابین را منتشر کرده بود.

به شخصه امیدوارم تجربه های این چنینی و مفید در وب فارسی رونق بیشتری پیدا کند و هر روز شاهد پیدایش سایت های این چنینی در وبلاگستان فارسی باشیم.