به شخصه فونت فارسی دیفالت مک و iOS را خیلی دوست دارم اما ترجیح دادم از فونتی که همیشه روی گجت هام به عنوان فونت اصلی استفاده می کردم، استفاده کنم. در این پست و در یک آموزش ساده شما یاد میگیرید که چگونه فونت آی دیوایس خود را تعویض کنید.

همونجور که در تصویر بالا مشاهده می کنید فونت دستگاه عوض شده و به فونت کودک تبدیل شده است . برای اینکه شما هم از این فونت استفاده کنید در ابتدا باید دستگاه خود را جیل بریک کرده باشید. سپس نرم افزار iFunbox که نرم افزاری برای دسترسی به فایل های سیستمی آیفون شماست را از اینجا دانلود کرده و در نهایت فونت کودک را نیز از اینجا دانلود نمایید.

در مرحله پایانی در فولدر فونت دانلود شده دو فایل را می بینید که باید از طریق نرم افزار iFunbox و در ستون سمت چپ برنامه به مسیر زیر رفته و فایل را در آن مسیر منتقل کنید ( درگ اند دراپ )  :

System/Library/Fonts/Cache

حال کافی‌ست یک بار دستگاه خود را خاموش روشن کرده تا از فونت جدید لذت ببرید.

نکته ۱ : تعداد فونت های فارسی استاندارد برای آیفون و آی پاد روی نت محدود است و استانداردترین فونت فارسی که دیده ام همین کودک بوده که در این پست برای مثال آورده شده است.

نکته ۲ : ترجیحا اگر فکر می کنید با تعویض فونت ممکن است راضی نشوید این کار را انجام ندهید زیرا برای بازگشت به فونت اصلی ممکن است مجبور به ریستور شوید با این حال راه استاندارد برای بازگشتبه فونت اصلی پاک کردن این دو فایل ریخته شده از فولدر نامبرده است.

نکته ۳ : این فونت تنها فونت فارسی دستگاه شما را تغییر می دهد و فونت انگلیسی ثابت خواهد بود. ضمنا در تمامی صفحات وب و اپلیکیشن ها شما از این به بعد فونت کودک را شاهد خواهید بود.