اگر شما هم دارنده یک سایت یا وبلاگ باشید طبعا دوست دارید بیشتر با خوانندگان و بازدیدکنندگان خود در ارتباط بوده و از نطرات آنها استفاده کنید. برای مثال قصد دارید طراحی سایت یا وبلاگ خود را عوض کنید و دوست دارید از کاربران و ببیندگان سایت یا وبلاگ خود بپرسید برای مثال چه طرحی را بیشتر دوست دارند ؟ دوست دارند وبلاگ یا سایت مورد علاقه اشان از چه رنگ بندی برای طراحی جدید خود استفاده کند. سایتی که در این پست خدمتتان معرفی می کنم به وب مستر ها کمک می کند با ایجاد یک فضای شبکه اجتماعی برای مخاطبین سایت یا وبلاگ خود با آنها به بحث و تبادل نظر بنشینند.

زونا یک دایرکتوری پیشرفته و شبکه اجتماعی برای مدیران سایت ها می باشد ، که از طریق آنها با خوانندگان خود ارتباط برقرار کنند ، اخبار مربوط به سایت خود را که بدلیل موضوع نامربوط نمی توانند در سایتشان منتشر کنند را در زونا منتشر می کنند.

مثلا طراحی جدید سایت ، آدرس جدید سایت ( در صورت مسدود شدن یا غیرفعال شدن سایت ) ، کارهایی که در آینده قصد انجام آن را دارد و تمامی مسائل مربوط به خوانندگان را می توانند به عنوان خبر در سایتشان ذکر کنند .همچنین کاربران می توانند فید این اخبار را هم برای هر سایت دنبال کنند .
برای مثال من برای روزنوشت میلاد در زونا اکانتی ساختم که در اینجا می توانید مشاده کنید. شما می توانید نظراتتان درباره روزنوشت میلاد و پیشنهادات خود را ثبت و من را از آنها مطلع سازید. برای مثال من در خبری احتمال این را داده ام که تا پایان امسال طراحی این وبلاگ کاملا تغییر کند. کاربران می توانند نظرات خود را در این باره زیر آن خبر قرار دهند.
+مدیر سایت می تواند از زونا برای مدیریت  بحران استفاده کند ، با معرفی صفحه ی مخصوصش در این سایت به کاربرانش ،با خوانندگانش در آن مواقع ارتباط باشد .
+از دیگر امکانات زونا ، جستجو در بین سایتهای ثبت شده می باشد بر اساس امتیاز یا نظر کاربران است .
+کاربران می توانند به عنوان مثال برای یک سایت در مورد ” پشتیبانی خوب  یا کیفیت کم محصول یا … ” نظر بدهند و از این نظرات و امتیازات آن در جستجوی صفتی استفاده خواهد شد .

در نتیجه هر کاربری که به دنبال یک هاستینگ با قیمت کم یا کیفیت خوب است میتواند با استفاده از زونا ، سایت مورد نظر خود را پیدا کند .
اما پیشنهاد من برای مدیران زونا در ابتدا تغییراتی در صفحه اول برای یوزرفرندلی تر شدن این صفحه و کابردپذیرتر شدن آن است. برای مثال به نظرم نیاز هست که جدا از ویرایشگر سریع یک ویرایشگر پیشرفته برای ارسال خبر در آینده قرار داده شود. پیشنهاد دیگرم اضافه کردن امکانات بیشتر نظیر نظرسنجی با گزینه های مختلف است که حتی وبمستر بتواند کد آن را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهد و مستقیما از داخل وبلاگ نظرسنجی کند و کاربران در زونا درباره آن نظرسنجی بحث و گفت و گو کنند.
در کل ایده زونا ایده جالبی‌ست که از شما دعوت می کنم اگر وبمستر یا وبلاگ نویس هستید از این سایت دیدن کنید.