برای ما خیلی پیش آمده که برای سایت هایی که زیاد برایمان اهمیت ندارد پسوردهایی ساده و سریع انتخاب می کنیم. اما این انتخاب ها گاهی اینقدر تکراری می شود که در سطح جهان از آن به عنوان محبوب ترین پسوردها یاد می کنند. پسوردهایی نظیر ۱۲۳۴۵۶، ۱۲۳۴۵۶۷ , …. که شاید همین الان هم شما از آن به عنوان پسورد خود استفاده می کنید. اما در این پست به معرفی ۲۵ پسورد محبوب سال ۲۰۱۱ خواهیم پرداخت که از مجموع اطلاعات هکرها و یوزر پسوردهای منتشر شده بدست آمده است.

سال های سال است که این پسوردها جزو محبوب ترین پسوردهای جهانی بوده و همچنان هم کاربران از آن به عنوان پسورد حتی اصلی ترین اکانت های خود استفاده می کنند. در زیر لیستی از ۲۵ پسورد محبوب سال ۲۰۱۱ را مشاهده می کنید که سایت گیزمودو آن را منتشر کرده است :

۱٫ password
۲٫ ۱۲۳۴۵۶
۳٫۱۲۳۴۵۶۷۸
۴٫ qwerty
۵٫ abc123
۶٫ monkey
۷٫ ۱۲۳۴۵۶۷
۸٫ letmein
۹٫ trustno1
۱۰٫ dragon
۱۱٫ baseball
۱۲٫ ۱۱۱۱۱۱
۱۳٫ iloveyou
۱۴٫ master
۱۵٫ sunshine
۱۶٫ ashley
۱۷٫ bailey
۱۸٫ passw0rd
۱۹٫ shadow
۲۰٫ ۱۲۳۱۲۳
۲۱٫ ۶۵۴۳۲۱
۲۲٫ superman
۲۳٫ qazwsx
۲۴٫ michael
۲۵٫ football

نکته ای که در همه این پسوردها می بینیم راحتی حفظ کردن، تایپ سریع و … هست. برای مثال پسورد ۱۲۳۴۵۶ یا qwerty کاملا کرکترهای کنار هم روی کیبرد ما هستند. اگر شما هم از یکی از این پسوردها استفاده می کنید شاید بهتر است در حفظ آن تجدیدنظر کرده و آن را عوض کنید چون این پسوردها ساده ترین پسوردهای جهان هستند که شاید انسانهای بیکار آن را روی اکانت های شما تست و به ناگاه در آن وارد شوند !