اگر از علاقه‌مندان به حوزه سلامت باشید سالم‌زی یک گزینه عالی برای شماست.این مجله اینترنتی که در حوزه سلامت می‌نویسد از اولین مجله های اینترنتی‌ست که روند کار خود را به مانند سایت های استاندارد روز دنیا پیش گرفته است. این سایت از پنج بخش زیبایی ، تناسب اندام ، تغذیه، بهداشت و زندگی بهتر تشکیل شده که در هر بخش شما می توانید مقالات مفید زیادی پیدا کنید.

برای مثال دوست دارید بدانید برای درمان سیاهی و پف زیر چشم چه کنیم، سالم‌زی مقاله ای در این مورد دارد که به طور خلاصه به موارد زیر اشاره می کند:

-به اندازه کافی بخوابید

خوابیدن یکی از بزرگترین کمک هایی است که شما می توانید به پوستتان بکنید. خواب به اندازه کافی چشمان شما را درخشان می کند و به بدن کمک می کند تا سلول های آسیب دیده را ترمیم کند.

-از مصرف بیش از حد الکل و کافئین خودداری کنید

ممکن است در روزهای اول که مصرف این ۲ ماده را کم می کنید، احساس بدی به شما دست دهد ولی به سبب اینکه بدن شما به تعادل برمی گردد و کم آبی ناشی از مصرف کافئین و الکل را جبران می کند، چشمان زیباتری خواهید داشت.

– آب بنوشید

یکی از دلایل اصلی تیرگی زیر چشم را می توان کم آبی بدن دانست. سعی کنید تعداد دفعات نوشیدن آب را افزایش دهید، برای نوشیدن آب لازم نیست حتما تشنه شوید، دم به دم آب بنوشید.

– مصرف نمک را کم کنید

حجم زیاد مایعات بدن باعث می شود تا پوست حالت خمیری و افتاده به خود بگیرد. شما می توانید با کم کردن میزان نمک در وعده های غذایی خود از این حالت جلوگیری کنید تا بدن آب مضاف بر نیاز خود را دفع کند. می توانید برای شروع کم خوری نمک، موادغذایی فراوری شده را از رژیمتان حذف کنید.

– از کمپرس سرد استفاده کنید

یکی از متخصصان پوست فلوریدا می گوید: قرار دادن کمپرس سرد بعضی از مواد خاص بر روی چشم، می تواند افتادگی و سیاهی پوست اطراف چشم را بهبود بخشد. قرار دادن کیسه چای سبز مرطوب شده و سرد بر روی چشم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیق می تواند اثر بخش باشد. همچنین قرار دادن ورقه نازک خیار و هویج سرد شده بر روی چشم کمک شایانی به زیبایی چشمانتان می کند.

راه حل های درمانی و شیمیایی برای رفع سیاهی و پف زیر چشم وجود دارد اما فکر می کنم به عنوان اولین قدم به سمت زیبایی بهتر است ابتدا اندکی لبخند چاشنی چهره خود کنید.

مقالات زیادی از این دست در سالم‌زی می توانید مشاهده کنید که با مطالعه آن شما را در ایجاد زندگی سالم تر و داشتن تنی شاداب تر کمک خواهد کرد. برای دوستان خوبم در سالم‌زی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در آینده موفق تر باشند.