هیئت مدیره اپل امروز اعلام کرد که استیو جابز به عنوان مدیر اجرایی اپل از سمت خود استعفا داده و این هیئت مدیره تیم کوک که پیش از این رییس اجرایی اپل بود به عنوان رییس جدید اپل انتخاب کرده است. Art Levinson مدیر شرکت Genentech گفته است : استیو جابز با چشم انداز فوق العاده  و رهبری قوی، اپل را از یک سقوط بزرگ نجات و آن را به مبتکرترین و با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل کرد. استیو یک الهام بخش فوق العاده برای کارمندان اپل بوده و اکنون نیز وی در کنار ما باقی خواهد ماند و در نقش جدید خود به عنوان رییس هیئت مدیره اپل فعالیت خواهد کرد.

لوینسون در ادامه گفته است، تیم ۱۳ سال است که در خدمت اپل بوده و تاکنون خدمات مهم و ارزنده ای برای این شرکت داشته و وی انتخابی شایسته برای مدیریت اپل توسط هیئت مدیره بوده است.استیو جابز در متن استعفای خود توصیه داشته که اگر هیئت مدیره صلاح می داند وی را به عنوان رییس هیئت مدیره و تیم کوک را به عنوان مدیر جدید اپل معرفی کنند. در بخش دیگری از این استعفانامه جابز نوشته است : من همیشه گفته بودم اگر روزی فرا رسد که من دیگر نتوانم به وظایف خود به عنوان رئیس شرکت اپل عمل کنم، خود ؛ اولین کسی خواهم بود که به شما اطلاع خواهم داد. متاسفانه، اکنون این روز فرا رسیده است.

اکنون باید دید این اتفاق بسیار مهم چه تاثیری در سهام اپل و همینطور محصولات آینده این شرکت و سیاست های کلان اپل خواهد داشت. آیا اپل روند رو به رشد خود را پایان داده و به سراشیبی سقوط خواهد رفت یا اینکه موفق تر از قبل با مدیریت تیم کوک عمل خواهد کرد.