چندی پیش در خبرها از اولین حضور اپل در خاورمیانه باخبر شدیم. این شرکت تصمیم گرفت که بالاخره با حضور در خاورمیانه و دبی پای خود را به این بخش از دنیا باز کند. بعد از افتتاح اپل استور دبی در ۱۶ مارس ۲۰۱۱ در Virgin Megastore اکنون در یک تصمیم عجیب و باورنکردنی این شرکت ایران را هدف قرار داده و تصمیم گرفته سه فروشگاه رسمی خود را در ایران افتتاح کند. Ronald Wayne از مدیران اجرایی اپل در مصاحبه ای با خبرنگار نیوزویک با اعلام این خبر گفت : شرکت اپل قصد دارد با حضوری قوی تر در خاورمیانه گوی سبقت را از رقبای خود ربوده و جایگاه محکم‌تری کسب نماید. وی در این مصاحبه گفته است که اپل تصمیم دارد سه فروشگاه رسمی خود را در شهرهای تهران به عنوان پایتخت ایران , شیراز و اصفهان به عنوان پایتخت های فرهنگی خاورمیانه افتتاح کند.

وی افزود مراحل مقدماتی افتتاح این فروشگاه ها انجام شده و حتی مکان آن نیز تعیین شده است. وی درباره مکان این سه فروشگاه افزود : تصمیم ما بر این بود با توجه به بافت تاریخی شهرهای اصفهان و شیراز در فروشگاه خود از معماری ایرانی استفاده کنیم که با مذاکراتی که با مقامات ایرانی داشته ایم در صددیم که این اتفاق رخ دهد و اولین فروشگاه اپل با سبک و معماری ایرانی افتتاح گردد. وی درباره زمان افتتاح این فروشگاه گفت، تصمیم داریم تا روز  اول آگوست این سه فروشگاه را به طور رسمی و با فروش مستقیم آیفون ۵ در ایران افتتاح نماییم.

این یک خبر خوب برای دوست داران اپل در ایران است که به زودی می توانند محصولات اپل را با قیمت روز جهانی و بدون افزایش قیمت در ایران تهیه و از خدمات پس از فروش آن بهره مند شوند. به امید روزی که تمامی شرکت های بزرگ دنیا دفاتر خود را در ایران به صورت رسمی افتتاح نمایند.

+ پی نوشت : دروغ سیزده !