شرکت سامسونگ الکترونیک ، بزرگترین سازنده  تراشه های حافظه در جهان اعلام کرده که در سال جاری ۸۰ درصد میزان فروش لپ تاپ خود را افزایش خواهد داد. سامسونگ که پیش از این با ورود به عرصه گوشی های موبایل و معرفی گلگسی اس و گلکسی اس ۲ جای خود را میان تولیدکنندگان گوشی های موبایل باز کرده بود اکنون قصد ورود به بازار لپ تاپ ها را دارد تا بتواند به مانند گوشی های خود بخش مهمی از بازار را تصاحب کند.

سامسونگ قصد دارد در سال جاری ۱۸ میلیون لپ تاپ را به فروش برساند که نسبت به فروش ۱۰ میلیونی سال قبل رشد قابل محسوسی خواهد بود. کوین لی معاون شرکت سامسونگ در آخرین کنفراس خبری گفته است که شرکت سامسونگ قصد دارد ۷ درصد از بازار لپ تاپ دنیا را در اختیار خود بگیرد. این در حالیست که سامسونگ پیش از این ۵ درصد از این بازار را در اختیار داشته است.

سایت مشهور بلومبرگ که در زمینه تحلیل مالی شهرت بسیاری دارد پیش بینی کرده با توجه به ورود لپ تاپ های سری جدید سامسونگ یعنی لپ تاپ های سری نه که دو هفته پیش در بازار کره عرضه شد پیشرفت محسوسی در بازار لپ تاپ ها داشته و این لپ تاپ رقیب سرسختی برای محصول محبوب اپل یعنی MacBook Air خواهد بود. این نت بوک تنها ۱۶٫۵ میلی متر ضخامت داشته و وزن آن معادل ۱٫۳ کیلوگرم می باشد . این یعنی این نت بوک از مک بوک ایر که ضخامتی معادل ۰٫۶۸ اینچ دارد باریک تر است . ضمنا قیمت این نت بوک فوق العاده $۲,۲۱۰ تخمین زده شده و همینک در بازار کره عرضه شده است.

باید دید آیا سامسونگ در ماه های آینده مطابق با پیش بینی سایت معروف bloomberg می تواند نامی بین برندهای معروف دنیا در زمینه لپ تاپ دست و پا کند ؟ چیزی که قبلا در مورد صنعت موبایل نشان داده که دور از دسترس نیست .