اگه یادتون باشه چند روز پیش گوگل در اقدامی جالب لوگوی خود را به مناسبت ۳۰ سالگی تولد Pacman به این بازی قدیمی تغییر داد . این لوگو به مدت ۴۸ ساعت در صفحه اصلی گوگل قرار داشت و بازدیدکنندگان این موتور جست و جو می توانستند Pacman را در لوگوی گوگل بازی کنند . اما دیلی تلگراف از جنبه دیگری به این تغییر لوگو نگاه کرده و با کمک شرکت Rescue Time که یکی از شرکای گوگل نیز است آمار جالبی را در این زمینه ارائه کرده است. این سایت بدین نتیجه رسیده که کاربران و بازدیدکنندگان گوگل با گذراندن نزدیک به حدود ۵۴۰ سال در صفحه اول این سایت و انجام بازی PacMan خسارتی در حدود ۱۲۰ میلیون دلار به اقتصاد جهانی زده اند !

اما این آمار چگونه گرفته شده است ؟ روزانه حدودا ۵۴۰ میلیون نفر از صفحه اول گوگل بازدید می کنند که طبق برآیند و تخمین انجام شده در دو روزی که گوگل لوگوی خود را عوض کرده , بازدیدکنندگان این سایت ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار ساعت که دقیقا معادل ۵۴۰ سال است در صفحه اول این سایت گذرانده اند.Rescue Time با در نظرگرفتن میانگین درآمد ۲۵ دلار به این نتیجه رسیده که ۱۲۰ میلیون دلار یا رقم دقیق آن ۱۲۰،۴۸۳،۸۰۰ به اقتصاد جهانی ضربه خورده است ؛ گوگل اعلام کرده که این مبلغ به میزان درآمد کلیه کارکنان آن به مدت ۶ ماه بوده است . این ها نشان از تاثیر عظیم گوگل بر دنیا و اقتصاد جهانی دارد . یادم هست که چند وقت پیش هم خبری منتشر شد و تو وبلاگم نوشتم که اگر گوگل به جای رنگ سفید از رنگ سیاه در صفحه اول خود استفاده می کرد به میزان زیادی از مصرف هزینه برق در دنیا و به تبع آن آلودگی هوا کاسته می شد !

ضمنا گوگل به دلیل استقبال زیاد از بازی Pac-Man یک صفحه اختصاصی برای این بازی قرار داده که علاقه مندان به آن می توانند از اینجا آن را بازی کنند .