این روزها وضعیت اینترنت به حالت چشمک زن در اومده و واقعا برای کاربران اینترنت غیرقابل تحمل شده است . نمیدونم این چیزی که ما تو ایران بهش وصل می‌شیم اسمش اینترنت هست یا نه اما حداقل همین چیزی که بهش وصل می‌شیم ای کاش یه روند پایدار و ثابتی داشت. بعد از عید در خبرها داشتیم که یکی از مسئولان شرکت زیرساخت دلیل قطعی های مکرر بعد از عید را هجوم ناگهانی مردم به سمت اینترنت و شلوغ شدن مسیرها دانسته بود ؛ یعنی مثلا فرض کنید انگار خیابونه که بستن بعد یهو باز کردن مردم ریختن حالا جا نیست حرکت کنند , اما گویا این ترافیک و شلوغی هنوز بعد از یک ماه حل نشده و در آخرین خبر یکی دیگر از مسئولین زیرساخت گفتند که :

بخشی از ارتباطات شبکه اینترنت کشور که از کابل دریایی (smw4 (sea-me-we4 گرفته می‌شود با مشکل قطعی مواجه شده که این مشکل داخلی نبوده بلکه منشا آن در کشور ایتالیاست.

حالا من نمی دونم ما چرا باید اینترنتمون از ایتالیا تامین بشه اون هم از کابلی به اسم sea me we , پس فردا هم حتما میگن به دلیل قطعی کابل sky-honey-way4 در فرانسه سرعت نتمون اومده پایین و تا زمان تعمیر این کابل با قطعی مواجهیم . البته این کابل عزیز یعنی see me we مسیرش از کشورهای سنگاپور , تایلند , مالزی , بنگلادش , سری لانکا , پاکستان , امارات , عربستان , مصر , ایتالیا , تونس , مجارستان و فرانسه می گذره و اصلا طبق گفته ویکی پدیا به کشور ما متصل نیست ؛ مگر اینکه اخیرا یه سرش رو انداخته باشند تو کشور ما ! البته این قطعی ها یه فایده برامون داشت و اون اینکه طبق گفته همشهری موفق به کسب رتبه اول قطعی نت در کل منطقه شدیم . در واقع ایران با ۱۹۰ بار قطعی کامل نت در ۱ سال گذشته برای خود رکورد جدیدی را ثبت کرد و دل حفارین و لنگرزنندگان به کابل های شناور در خلیج فارس را شاد کرد.

بنده از همین تریبون و از همین پست ضمن عرض خسته نباشید خدمت برادران در سازمان زیرساخت که میدونم تلاش شبانه روزی دارن و پاسخگو بودن همیشه  , خواهش می کنم که بالای این کابلای نت یه تابلویی چیزی بزنن که دو روز یه بار دوستان کارگر با پیکور نیفتن به جون این کابل ها , تازه خیلی از اوقات که نت قطع میشه و اصلا کسی پاسخگو نیست , بعید هم نیست دوستان مصاحبه کنند بگن که ما دیدیم وحید آنلاین همچتان آنلاینه در نتیجه مشکلی در اینترنت کشور وجود نداره , عزیز من ایشون اصلا ایران نیست , یه کشور دیگه الان باید برای کیفیت اینترنتش از وحید آنلاین برای تبلیغ استفاده کنه !

خلاصه منتظر دلایل بعدی قطعی نت در ایران هستیم , خستگی دلفین ها در اقیانوس اطلس , شکستگی پای لاک پشت ها در سواحل مدیترانه , بیدار شدن آتشفشان ایسلند و … می تواند از دلایل بعدی قطعی های مکرر نت باشد!