با گسترش وب ۲ سایت هایی نظیر Last.Fm , Wakoopa و غیره آمدند که فعالیت های آفلاین و آنلاین شما را زیر نظر گرفته و به صورت آنلاین در اکانت شما گزارش می کردند . برای مثال سایت Last.Fm با نرم افزار مخصوص خود هنگام گوش دادن به موسیقی فعالیت شما را Trace و در اکانتتان ثبت می کرد و دوستانتان از این طریق متوجه می شدند که سلیقه موسیقی شما به چه صورت است و یا سایت Wakoopa با نرم افزار خاص خودش وب گردی شما را زیر نظر گرفته و برنامه هایی که روی رایانه خود نصب می کنید را در اکانت مخصوص شما ثبت می کند. اما سایتی که در این پست خدمتتان معرفی می کنیم این بار با نصب نرم افزار مخصوص و کم حجمش مسافت طی شده توسط ماوس شما و تعداد کلیک هایی که روی ماوس و کیبرد خود کرده اید را   ثبت می کند.

whatpulse در حقیقت سایتی است که با کمک  یک نرم افزار کم حجم (۵۰۰Kb) فعالیت های تحت ماوس و کیبرد شما را به صورت کامل ثبت می کند . تعداد کلیک ها و میزان حرکت ماوس شامل این موارد می شود . برای این کار تنها کافی است به اینجا رفته و نرم افزار مناسب با سیستم عامل خود ( مک , ویندوز , لینوکس ) دانلود و بعد از نصب برنامه ، اکانت خود را  از طریق همین نرم افزار ساخته و بقیه کار را به whatpulse بسپارید. در حالت پیش فرض whatpulse تمامی کلیک های شما  و مسافت طی شده توسط موس‌تان را ثبت می کند و برای ارسال به سایت تنها نیاز به کلیک کردن روی آیکون این نرم افزار در Taskbar است اما می توانید با ورود به بخش تنظیمات برنامه که در بالا اسکرین شات آن را می بینید برای ارسال پالس زمان و یا تعداد کلیک تعیین کرده تا نیاز به آپدیت دستی نباشد . بعد از ثبت نام در این سایت به شما صفحه ای اختصاصی تعلق می گیرد که در آن رتبه شما بین تمامی کاربران  whatpulse  زده شده و شما می توانید فعالیت خود را با دیگر افراد عضو در این سایت  مقایسه کرده و یا به تفکیک روز میزان فعالیت خود را به صورت صفحه های آماری کامل مشاهده کنید.

بخش جالب دیگر whatpulse ارتباط آن با اکانت توییتر شماست ؛ whatpulse می تواند به صورت روزانه و یا هر چند ساعتی که شما آن را تنظیم کنید تعداد کلیک های ضربه زده شده روی ماوس و کیبرد و رتبه شما را به صورت اتوماتیک توییت کند . برای این کار تنها کافی است به اینجا رفته و مجوز استفاده از اکانت خود را به whatpulse داده تا آن به صورت اتوماتیک وظیفه گزارش تعداد کلیک های شما را به اکانت توییترتان بدهد . ضمنا در این بخش شما می توانید نزدیک به ۴۰ پارامتر دیگر به توییت ارسالی خود از whatpulse اضافه و یا متن آن را تغییر دهید.

ضمنا در whatpulse ایرانیان گروهی به نام پرژن راه انداختند که می توانید بعد از عضویت در این سایت با کلیک روی این لینک در این گروه عضو و رتبه خود را در بین ایرانیان این سایت مشاهده کنید. در هر حال whatpulse یکی از جالب ترین سرویس های وب ۲ هست که به مانند Wakoopa و Last.fm عضویت در آن را توصیه می کنم .