چند روز پیش خبری در سایت ها و وبلاگ های خارجی مبنی بر آتش گرفتن و انفجار گوشی های آی فون تری جی به گوش رسید . این خبرها این را نشان می داد که گوشی iPhone 3G به صورت اتفاقی و ناگهانی داغ شده و در بعضی موارد انفجار صورت گرفته و در بعضی دیگر گوشی به حالت بادکرده و نیمه مذاب در آمده است . گویا این مشکل به دلیل نقص موجود در بعضی باتری های این سری از گوشی های آیفون می باشد . هنوز شرکت Apple واکنشی نسبت به این اتفاق نشان نداده است . این در حالیست که چندی پیش یک iPod نیز که برای یک دختر ۱۱ ساله بود آتش گرفت و شرکت Apple سعی در ساکت نگه داشتن این اتفاق داشت که سایت های زیادی به آن پرداختند. داستان از این قرار بود که ابتدا این iPod دچار افزایش دما شده و وقتی پدر این کودک متوجه این اتفاق شده آن را در گوشه ای قرار داده و ناگهان منفجر شده و طبق گفته این پدر , iPod مذکور در زمان انفجار  تا سه متر به هوا پرتاب شده است . بعد از این اتفاق Apple با ارسال نامه هایی به این فرد خواستار مسکوت بودن این جریان شده که در اینجا می توانید شرح اتفاق را به طور کامل مطالعه کنید.

در زیر عکس یک گوشی iPhone را مشاهده می کنید که بر اثر انفجار در ماشین , حفره ای بزرگ در وسط صندلی این ماشین ایجاد شده است . این اتفاق بحث های زیادی را در انجمن های طرفداران آی فون به وجود آورده و عده زیادی نگرانی خود را از این اتفاق اعلام کرده اند و منتظر پاسخگویی شرکت Apple هستند .

پیش از این یک سری از باتری های نوکیا , به دلیل گرم شدن و در بعضی موارد انفجار توسط نوکیا فراخوان شد که باتری موبایل سابق من نیز جزو این سری بود که در این پست جریانش را نوشته بودم و باتری جدید برای این افراد ارسال کردند .