شاید شما هم با واژه نقشه ذهنی یا همان Mind Map آشنا باشید و یا قبلا به گوشتان خورده باشد . اما برای دوستانی که با این واژه آشنا نیستند طبق توضیح ویکی پدیا توضیح زیر ارائه شده است :

نقشه ذهنی مجموعه ای از دیاگرامها برای نمایش کلمات، ایده ها، فعالیتها و موارد دیگر است که حول یک نقطه مرکزی یا کلمه کلیدی بطور محوری کشیده می شود. نقشه ذهنی برای ایجاد، تصویرکردن، ساختاردهی و طبقه بندی ایده ها در زمینه های مطالعات و تحقیق، حل مسئله و تصمیم سازی کاربرد دارد. با استفاده از نقشه ذهنی می توان به سرعت ساختار یک موضوع را شناسایی نمود و همچنین ارتباط بین اجزای سازنده موضوع را درک کرد.استفاده از نقشه ذهنی بسیار آسان است. کافی است برای استفاده از آن یک برگ کاغذ بردارید، یک دایره یا بیضی وسط صفحه بکشید و عنوان موضوع مورد نظر را درون آن بنویسید. سپس با اضافه کردن شاخه های مختلف متصل به مرکز، موضوعات جانبی را اضافه نمایید. هر شاخته می تواند زیر شاخه های مختلف داشته باشد. می توان برای هر موضوع در هر شاخه از رنگهای مختلف استفاده نمود و حتی می توان شکلهای مختلفی را کنار موضوعات اضافه نمود.

سایتی که دراین پست خدمتتان معرفی می کنم برای شما یک نقشه ذهنی به صورت آنلاین ترسیم می کند و دیگر نیاز نیست که مراحل کار را روی کاغذ پیاده کنید , کافیست به این سایت برنامه ها و هدف های ذهنی خود را داده تا آن را به صورت شاخه ای برایتان رسم کند . کافی است که به سایت mindmeister  رفته و با ساخت یک اکانت رایگان به ایده ها و هدف های خود سر و سامان دهید . مطمئن باشید رسم یک نفشه ذهنی کمک فوق العاده ای در پیشبرد اهدافتان به شما خواهد کرد. برای ورود به این سایت اینجا را کلیک کنید.