همانطور که طرفداران فوتبال و به خصوص تیم پرسپولیس اخبار و حواشی این تیم را دنبال می کنند , نتایج ضعیف آنها در هفته های گذشته باعث شده که سیل انتقادات از مربیان این تیم بالا بگیرد . این انتقادات سرانجام به تعویض مدیرعامل پرسپولیس یعنی داریوش مصطفوی و ورود انصاری فرد مدیرعامل جدید این تیم انجامید . اکنون که باز هم بحث نیمکت پرسپولیس شده برخی از پیشکسوتان پرسپولیسی که بهتر هست به آنها نیشکسوت بگوییم با مصاحبه های تند خود علیه سرمربی و مربی پرسپولیس علاوه بر اینکه از محبوبیت خود در حال کاستن هستند روز به روز در بین هواداران پرسپولیس منفورتر می شوند.

یکی از این به اصطلاح پیشکسوتان که شاید پیش از این مصاحبه هایش در سال های اخیر از محبوب ترین بازیکن های پرسپولیس بوده است باز هم دست به مصاحبه زده و گفته اگر من سرمربی پرسپولیس شوم آن را با ۱۰ امتیاز قهرمان می کنم . این پیشکسوت  پیش از این با مربیگری در تیم های هما و تراکتورسازی , به این دو تیم  تا جایی که ممکن هست یکی با سقوط و دیگری با صعود نکردن به سری بالاتر لطمه زد  . وی در زمان سرمبیگری افشین قطبی چه در سال اول و چه در سال دوم به محض اینکه حاشیه ای برای پرسپولیس ایجاد می شد دست به مصاحبه می زد و بر حاشیه های این تیم  دامن می زد . حتی نمونه این مسئله در تیم  پرطرفدار استقلال هم شاهد هستیم که افرادی برای بدست آوردن سکان تیم حتی در زمان موفقیت دست به مصاحبه هایی بر علیه سرمربی تیم محبوبشان می زنند که باعث ایجاد حاشیه در اطراف تیم می شود.

نه دوستان عزیز! این راه نشان دادن ارادت حقیقی‌تان به تیم‌های محبوب‌تان نیست. عاشق واقعی آن است که حتی از جانش و حقش برای حفظ آسایش معشوق دست بشوید، نه اینکه با تمسک به حربه‌های مشروعیت‌سازی همچون «جوانی‌مان را برای تیم گذاشتیم» یا «اینجا حق آب و گل داریم»، در پی دست یافتن به مطالبات غیرعقلانی و بلندپروازانه‌ای مثل تصاحب هدایت تیم باشد!

شاید بتوان برای این افراد به جای اسم پیشکسوت , نام , نیشکسوت را در نظر گرفت تا در حق دیگر پیشکسوتان تیم ها ظلم نشود !