تصمیم بر آن گرفتم در این چند هفته ای که به شروع سیزن ۵ لاست باقی مانده به سراغ چندتن از بازیگران اصلی این سریال برویم و بیشتر با آن ها آشنا شویم. در بخش اول سری پست های آشنایی با لاستی ها به سراغ متیو فاکس بازیگر نقش جک شپرد می رویم و شما را با این بازیگر محبوب آشنا می کنیم . اطلاعات این پست از سایت شخصی متیو فاکس و پروفایل وی در سایت IMDb استخراج شده است.

متیو فاکس متولد ۱۴ جولای ۱۹۶۶ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا است . لقب او فاکسی می باشد  . وی ۱۸۸ سانتی متر قد دارد که بلندفدترین بازیگر سریال لاست نیز می باشد . بعد از او جاش هالوی بازیگر نقش سایر , تری کوئین بازیگر نقش جان لاک و مستر اکو قرار دارند . متیو در حال حاضر ۴۲ ساله هست و در سن ۲۵ سالگی با Margherita Ronchi ازدواج کرده که حاصل آن تا به الان دو فرزند به نام های Keyl و Byron به ترتیب ۱۰ و ۷ ساله می باشند. پدر متیو کشاورز بوده و گفته می شود همین مساله باعث علاقه وی به طبیعت شده است .او به همین دلیل از ۶ سالگی اسب سواری را آموخت .

وی پس از پایان تحصیلات متوسطه در ماساچوست راهی دانشگاه کلمبیا شد و در آنجا به عضویت تیم دانشگاهی کلمبیا در آمد و بازیهای بسیاری  برای آن تیم انجام داد .

متیوفاکس سالهای حضورش در مدرسه بازیگری نیویوک از بهترین سال های تحصیلی اش  و عمده دلیل موفقیتش را حضور در سریال پربیننده LOST می داند. وی تا به حال ۱۶ فیلم سینمایی بازی کرده که اولین آن فیلم دوست من برگشته است بوده که در آن به عنوان نقش مکمل همکاری کرده است. متیو فاکس حین بازی در فیلم Vontage Point که در نقش یک محافظ ظاهر شده بود به هفت کشور مختلف سفر کرد.

در سال ۱۹۹۶ متیو توسط مجله People به عنوان یکی از ۵۰ مرد زیبای جهان شناخته شد و همینک خیلی از لاست بین , لاست را به خاطر جک نگاه می کنند ! جالب هست که بدانید در اپتدا قرار بود در اپیزودی که بون در هواپیما کشته شد جک قرار داشته باشد که بعدها کارگردان و نویسنده لاست به این نتیجه رسیدند در صورت حذف جک نیمی از بینندگان خود را از دست خواهند داد و بدین ترتیب مایکل کیتون جایگزین وی شد . در طول این سریال خالکوبی روی بازوی جک مشاهده می کنیم که این خالکوبی به صورت واقعی هست و سمبل لشگرهای یونانی , حروف الفبای قبل از میلاد مسیح و تعدادی حروف چینی می باشد که معنای آن در مجموع ” عقاب به آسمان می پرد ” هست . جک شپرد در سیزن ۵ لاست نیز حضور خواهد داشت.