مدتی پیش در پستی به معرفی دو فونت ترکیبی فارسی-انگلیسی نوکیا پرداختیم و روشی را معرفی کردیم که با کمک آن می توانستید فونت فارسی و همینطور انگلیسی گوشی های نوکیا با سیستم عامل سیمبیان ۹٫۱ و ۹٫۲ را به صورت کامل عوض کنید. با توجه به اینکه فونت های پیش فرض نوکیا به خصوص فونت فارسی آن شکل ظاهری زیبایی ندارند تعویض فونت ظاهر گوشی شما را بسیار زیباتر و شیک تر خواهد کرد. در این پست هم به معرفی دو فونت دیگر خواهیم پرداخت.

در ابتدای کار باید برنامه FontRouter را از اینجا دانلود و روی گوشی خود و در مموری کارت نصب نمایید . توجه نمایید که این نرم افزار نیاز به ساین کردن دارد که مسلما دوستانی که گوشی های سری ۹/۱ و ۹/۲ نوکیا دارند با اصطلاح و طریقه ساین کردن آشنا هستند.با نصب این نرم افزار از این به بعد شما می توانید به راحتی فونت گوشی خود را عوض و یا سایز آن را کوچکتر و یا بزرگتر نمایید. بعد از نصب این برنامه روی گوشی اکنون نوبت نصب فونت های مورد دلخواهتان می باشد. شما می توانید از فونت های TTF که در ویندوزتان هم موجود است استفاده کنید اما این کار توصیه نمی شود و ترجیحا بهتر است فونت هایی که توسط دوستان عزیز ویژه موبایل تهیه شده استفاده نمایید.فونت هایی که در این پست معرفی می شوند کاری از دوستان خوبم در انجمن موبایلستان می باشد.

فونت اول : Pyan 18

این فونت شامل یک فونت انگلیسی و یک فونت فارسی هست که به طور کامل ظاهر گوشی شما را تغییر می دهد , فونت نسبتا خوانا هست اما بیشتر جنبه فانتزی دارد . سایز فونت در حد متوسط تنظیم شده که باعث میشه به راحتی قابل خواندن باشد.برای نصب این فونت روی گوشی کافی است که این فایل را اینجا  دانلود و بعد از اکسترکت کردن فایل های درون آن که شامل ۲ فایل FontRouter.ini و فایل فونت می باشد آن را به مسیر E:/Data/Fonts درون گوشی خود انتقال داده و سپس گوشی خود را یک بار خاموش و روشن نمایید. بعد از روشن شدن گوشی مشاهده خواهید کرد که فونت های گوشی شما در تمامی قسمت ها به صورت زیر در آمده است و همانطور که مشاهده میکنید فونت فارسی و انگلیسی گوشی شما عوض شده است:

فونت ۲ : Pyan20

این فونت یکی از فونت های فانتزی و در عین حال خوانا هست که برای خواندن متون فارسی در گوشی بسیار مناسب است . با توجه به اینکه فونت فارسی هما , یک فونت کاملا خوانا و در عین حال زیبایی هست  فونت انگلیسی این پکیج هم بسیار خوانا و دارای سایز مناسبی است.برای نصب این فونت روی گوشی پس از دریافت آن از اینجا به مانند مراحلی که درباره فونت قبل توضیح داده شد عمل نمایید. یعنی ابتدا فایل های اکسترکت شده که شامل فایل فونت و فایل FontRouter.ini  می باشد به مسیر E:/Data/Fonts  در مموری کارت گوشی خود انتقال داده و سپس گوشی خود را یک بار خاموش روشن نمایید. پس از این کار شکل و نمای گوشی شما در تمامی بخش ها به صورت زیر در خواهد آمد:

نکته بسیار  مهم : توجه داشته باشید که حتما نرم افزار FontRouter روی مموری کارت خود نصب نمایید و از نصب آن روی حافظه داخلی گوشی بهتر است پرهیز کنید.