در این پست قصد داریم که شما را با یکی از NGO هایی که توسط دوستان عزیز شیرازی به وجود آمده آشنا نماییم. پس از همین جا از دوست وبلاگ نویس شیرازی خواهش مندم با دقت بیشتری این پست را مطالعه نمایید.
با توجه به برگزاری اولین مجمع عمومی کانون وبلاگ نویسان شیراز در تاریخ چهارشنبه ۸/۳/۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۰۰ صبح در باغ مهر جوان از شما دوست محترم شیرازی دعوت می‏شود در این جلسه حضور به هم رسانید و با بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ادامه‏ی هرچه بهتر راهی که آغاز کرده‏ایم یاری فرمائید.

۱. کانون وبلاگ‏نویسان شیراز در آغاز با نام اختصاری “وبانه” در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد و جلسات ماهانه آن با حضور تعدادی از وبلاگ‏نویسان شیرازی برگذار میشد. با توجه به عدم وجود اساس‏نامه و تقاضای اعضاء تصمیم بر ان گرفتیم که وبانه را در سازمان ملی جوانان به عنوان یک سازمان مردم نهاد ( NGO ) ثبت نمائیم. این امر از نیمه‏ی سال هشتاد و شش اغاز شد و اکنون که در آستانه‏ی اولین مجمع عمومی کانون قرار داریم، وبانه با نام “جمعیت جوانان زیتون” در سازمان ملی جوانان به ثبت رسیده است.

۲. هدف کانون در دو شاخه‏ی اصلی تعریف گردیده، اوّل کمک به ارتقاء سطح وبلاگ نویسی و گسترش دنیای مجازی و دیگری همیاری وبلاگ‏نویسان محترم شیرازی در انوبانهجام امور اجتماعی.

۳. در این موارد با کمک شما و سازمان بهزیستی و همچنین دفتر کمک‏های سازمان ملل متحد “یونسکو” امیدواریم که نقشی موثر در جامعه ایفا نمائیم.

۴. برای سرعت بخشیدن و ایجاد نظم وبانه به چند بخش کوچک‏تر تقسیم شده.

۱. بخش پارس شناسی و گردشگری

۲. بخش اجتماعی

۳. بخش زنان

۴. بخش فرهنگی

۵. بخش مذهبی

۶. بخش ادبی

۷. بخش هنری

که عضویت وبلاگ نویسان شیرازی در هر بخش، چندین بخش و یا همه‏ی بخش‏ها با توجه با علاقه‏ی آنها امکان پذیر است.

از همین جا از همه وبلاگ نویسان شیرازی دعوت میکنم که وبانه بپیوندند و ضمنا از تمامی دست اندرکاران این NGO کمال سپاس را دارم و متاسفم که به دلیل مشغله درسی نمی توانم در جلسه آنها شرکت نمایم..
ضمنا جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه نمایید.