پیش نوشت : این مطلب صرفا به منظور ارائه پیشنهاد به مدیران بالاترین می باشد و ارزش دیگری ندارد . خواندن این پست در صورتیکه با این سایت آشنا نیستید توصیه نمی شود.

همانطور که می دانید در سایت بالاترین بخشی به عنوان موضوعات داغ وجود دارد که در آن بخش کاربران ( با اعتبار بالای ۱۰۰۰ ) می توانند موضوعات داغ مورد نظر خود را اضافه کنند.

در بخش قوانین سایت بالاترین و در قسمت موضوعات داغ قوانین زیر را مشاهده می کنیم:

موضوع‌های داغ بخشی از بالاترین هستند که لینک‌های مربوط به یک موضوع داغ روز را جمع‌آوری می‌کنند. دقت کنید هم باید موضوع «داغ» باشد و هم مربوط به «روز»، یعنی به طور موقت مهم شده باشد. بنابراین هر موضوع مهمی الزاما موضوع داغ نیست.

هر کس با داشتن اعتباری بیشتر از هزار می‌تواند یک موضوع داغ اضافه کند. با مراجعه به این قسمت می‌توانید مهمترین لینکهای یک موضوع را پیدا کنید. همینطور اگر بحثهای زیادی در مورد یک موضوع در روزنامه‌ها یا وبلاگها انجام شده‌است، با مراجعه به آن موضوع در بالاترین می‌توانید جالب‌ترین لینک‌های آن زمینه را پیدا کنید. بالاترین ممکن است عنوان یا توضیح موضوع داغ شما را ویرایش کند تا مطابق با استانداردهای آن شود.

موضوعات داغ باید از موضع بی‌طرفانه نوشته شوند. در این مورد، خواندن «سیاست‌های ویکیپدیا: نگاه بی‌طرفانه» را توصیه می‌کنیم. هنگام اضافه کردن موضوع داغ لطفا این را در نظر داشته باشید، حتا اگر تمام کائنات با نگاه شما موافق باشند.

در اضافه کردن موضوعات داغ به نکات زیر توجه کنید:

۱- هرهفته بیش از یک موضوع اضافه نکنید.

۲- موضوع داغ باید بطور موقتی مهم شده باشد. مثلا «جنگ آمریکا در عراق» یا «زنان» با این تعریف موضوع داغی نیست، اما موضوعی مثل «انتخابات شوراها» یا «درگذشت بیات» اگر پوشش خبری وسیع گرفته می‌تواند موضوع داغ باشد.

۳- از هرگونه اظهارنظر شخصی پرهیز کنید.

۴- برای یک مطلب داغ باید حداقل ده لینک درباره آن موضوع در بالاترین وجود داشته باشد و از طریق کاربرهای مختلفی پست شده باشند. ظرف نیم ساعت بعد از ایجاد موضوع داغ، این لینک‌ها را به آن اضافه کنید، در غیر این صورت ممکن است موضوع داغ شما حذف شود.

۵- توضیح کامل در مورد مطلب بدهید.

۶- در صورتی که عکس را از وبلاگ یا عکاس ایرانی برمی‌دارید لطفا از او اجازه بگیرید. عکس باید به موضوع حتما مربوط باشد.

۷- بدلیل اهمیت موضوعات و نیز در صورت مغایر بودن آن با قوانین بالاترین ما ممکن است توضیح یا تیتر شما را تصحیح کنیم و یا کلا موضوع داغ را حذف کنیم.

۹- اگر در مورد مطلبی یک موضووع داغ هست از تکرار آن بپرهیزید

اما متاسفانه این روزها اکثر این موارد بالا رعایت نمی شود و خصوصا کاربرانی که دارای حداقل اعتبار(۱۰۰۰) برای ارسال موضوعات داغ هستند با ارسال موضوعاتی که به هیچ عنوان داغ و تازه نیستند بینندگان سایت را به تعجب وا می دارند. برای مثال موضوعات داغ در حدی شده است که امروز هوا خیلی گرمه هم به عنوان موضوع داغ ثبت می شود. اما پیشنهاد بنده به مدیران بالاترین ( عزیز , مهدی و رضا ) این است که موضوعات داغ راهم به مانند لینک ها در ابتدا به رای بگذارند و وقتی حد نساب مشخص شده را بدست آورد آن موضوع داغ به صفحه اصلی سایت وارد شود و دیگر پیشنهاد می تواند این باشد که حدنساب برای ارسال موضوع داغ افزایش پیدا کند تا کاربران باسابقه بیشتر موضوعات را اضافه کنند که سبب میشه موضوعات بیهوده کمتری در صفحه اول سایت دیده شود.