مسلما با مرورگر Opera آشنا هستید , یکی از مرورگرهایی که از مدت ها قبل نسخه PC آن عرضه شده بود و مشتری های خاص خود را دارد. اما Opera با عرضه مرورگر خود برای موبایل , اکنون صاحب بهترین مرورگر ویژه  موبایل می باشد. بدون شک این روزها اکثر کسانی که با موبایل خود وب گردی می کنند نسخه ای از برنامه رایگان و فوق العاده Opera Mini را روی گوشی خود نصب کرده اند. امروز در این پست آخرین نسخه اپرا مینی که هفته پیش ارائه شد را خدمتتان معرفی می کنیم.

منبع : روزنوشت میلاد www.iMilad.con

ویژگی های اضافه شده در نسخه جدید اپرا :

– سرعت لود صفحات ورژن جدید Opera Mini  در موبایل ۵۰ درصد نسبت به قبل افزایش پیدا کرده و اپرا با قابلیت کاهش حجم صفحات , با سرعتی فوق العاده وب گردی را برای شما لذت بخش می کند.

– اضافه شدن دانلود منیجر به برنامه : به وسیله دانلود منیجر ورژن جدید اپرا دیگر برای دانلود فایل نیاز به باز شدن مرورگر اصلی گوشی نیست و به راحتی می توانید برنامه خود را درون اپرا با سرعت بالا دانلود نمایید.

– حل مشکل زبان فارسی در اکثر گوشی ها : متاسفانه یکی از نقص های مهمی که در سری های قبل نرم افزار Opera Mini شاهد آن بودیم مشکل برعکس نشان دادن کلمات فارسی بود , اما در این نسخه این مشکل در اکثر گوشی ها (خصوصا نوکیا) حل شده و اکنون شما می توانید سایت های فارسی را هم به راحتی مشاهده کنید

منبع : www.iMilad.com

– یکی از اصلی ترین ویژگی های نرم افزار Opera Mini این است که سایتی که شما می خواهید در موبایل مشاهده کنید ابتدا به سرورهای اپرا رفته و سپس از آنجا برای شما به نمایش در خواهد آمد . این ویژگی چند مزیت را به همراه خواهد داشت , یکی از این مزایا افزایش سرعت لود صفحات و مورد دیگر همانی است که همه می دانند چیست !

– قابلیت جست و جوی مستقیم در ویکی پدیا , گوگل , آمازون , Ebay , IMDb و … بدون نیاز به باز کردن صفحات این سایت ها

Opera Link

 دریافت اطلاعات از طریق پروتکل سوکت که سبب می شود وب گردی شما هزینه بسیار ناچیزی نسبت به وب بروزر خود گوشی داشته باشد.

Opera Link

قابلیت نمایش سایت ها در حالت Landscape که سبب می شود فضای بیشتری از سایت مورد نظر خود را در یک لحظه مشاهده نمایید.

Opera Link

نمایش نشانگر موس در صفحات وب به منظور راحتی و سهولت در انتخاب لینک ها

Opera Mini speed comparsion

در این تصویر سرعت و زمان لود صفحات در مرورگر گوشی و اپرا مقایسه شده است که همانطور که مشاهده می کنید سرعت لود صفحات در اپرا مینی به طرز مشهودی بیشتر از سرعت لود صفحات در مرورگر گوشی است.

Opera Link

نمایش حالت Mobile View که به شما کمک می کند سایت های مورد علاقه خود را در سایز صفحه گوشی خود به راحتی مشاهده کنید.

ویژگی های برشمرده در بالا تنها بخشی از ویژگی های نرم افزار فوق العاده Opera Mini می باشد و بخشهای دیگر آن را هنگام کار با این مرورگر آشنا خواهید شد. در هر صورت اگر امکان دسترسی به اینترنت در گوشی خود دارید حتما نرم افزار اپرا را دانلود و روی گوشی اتان نصب نمایید و مطمئن باشید ضرر نخواهید کرد. این نرم افزار پلتفرم جاوا می باشد و بنابراین به روی اکثر گوشی ها قابل نصب است.برای دانلود Opera Mini v4.1.10781 ابتدا به اینجا رفته و پس از انتخاب مدل گوشی خود فایل برنامه را دانلود و سپس به راحتی روی گوشی خود نصب نمایید.