این روزها بازی جدیدی در وبلاگستان , حسن عزیز راه انداخته که پست های مربوط به آن را در وبلاگ های مختلف و به خصوص IT مشاهده می کنید. بنده هم توسط سایت غنی فارستک که چند روز پیش تولد ۶ سالگی اش بود به این بازی دعوت شدم . ابتدا تولد فارستک را تبریک و از ایشان بابت دعوت تشکر می کنم .

اول کسانی که نمیدونن گیک یعنی چی می توانند به این مقاله ویکی پدیا مراجعه کنند. و اما چند تا از آرزوهای گیکی من :

۱- دوست دارم کل ایران تحت پوشش اینترنت وایرلس رایگان قرار بگیره اینجوری در هر لحظه و در هر مکانی میشه به وسیله موبایل و یا لپ تاپ به اینترنت متصل شد آن هم با یک سرعت ایده آل .

۲- دوست دارم دستگاهی اختراع بشه که اسمش ۳D Cam باشه و تصاویر افراد رو به طور ۳D به طور زنده برای هم بفرستد . یعنی چیزی به مانند تلفن که وقتی به دوستان و یا آشنایان زنگ بزنیم همانجا جلوی طرف به صورت سه بعدی و مجازی ظاهر بشیم !! اینجوری حتی میشه یک مهمانی مجازی بزرگ راه انداخت . یعنی یک میزبان واقعی و چندین و چند میهمان مجازی که از خانه خودشان در مهمانی شرکت کرده اند . فکر کنید چه قدر هزینه ها میاد پایین !

۳- دوست دارم دستگاهی اختراع بشه که هرچیزی که در مغز به فکر آدم میاد همانجا در جلوی چشم آدم و در هوا ظاهر شود ! (البته فکرهای الکترونیکی میگما ) مثلا در ذهنمان لاگین شدن در فیس بوک را به یاد می آوریم آن وقت این دستگاه همانجا جلوی چشممان و در هوا تصویری از فیس بوک و لاگین شدن در آن را برای شما می آورد و شما در هوا وب گردی می کنید !!

۴ – امیدوارم اگر آروزی گیکی دکتر مجیدی درباره تاسیس برنامه IT90 برآورده شد اولین مهمانش خودم باشم تا یک بحث حسابی راه بندازیم . به نظرم یک برنامه برای IT کم است و نیاز به یک شبکه است . پس آرزو می کنم روزی کانال ۹ ایران با نام IT Channel افتتاح شود.

۴- امیدوارم به زودی در ایران آخرین نسل شبکه موبایل تاسیس شود تا دوربین جلوی موبایل فایده ای به غیر از آینه دیجیتال داشته باشد

این هم از تعدادی از آرزوهای ما که فکر نکنم هیچ وقت بر آورده شود . از اینجا هم از شاهین , پیشکسوت عرصه وبلاگ نویسی ! , حامد , رضا و این یکی حامد و حامد ملک عزیز و بقیه دوستانی که مایل به شرکت در این بازی هستند دعوت میکنم.