دو هفته ای می شود که یک عدد سیم کارت دیتا ایرانسل خریدم و تا به حال ۹۰ meg‏ را باهاش از موبایلم دانلود کردم.این مطلب را هم از درون موبایلم دارم مینویسم و امیدوارم که با موفقیت روی weblog‏ بیاد . هر سوالی درباره gprs‏ ایرانسل دارید در خدمتم.

پی نوشت ۱ : خوب الان که با PC این پست را می بینم متوجه شدم که با موفقیت آپدیت شده است. منظور از سیم کارت دیتا همان پیام رسان است که قیمت سیم کارت ۱۰ هزار تومان می باشد که حدود ۵ هزار تومان قیمت سیم کارت و ۵ هزار تومان هم اعتبار اولیه است . به طور معمول شما می توانید ۱۰ مگابایت را یا این ۵ هزار تومان دانلود کنید. اما خوب من با همین ۵ هزار تومان که تا حالا ۱۰۰۰ تومانش هم باقی مانده حدود ۹۰ مگ دانلود کردم . همانطور که میدانید ایرانسل پنجشنبه و جمعه ها GPRS اش رایگان هست که عمده دانلود من در این روزها صورت گرفته است . سرعت GPRS در این دو روز و خصوصا در اواسط روز پایین است اما اواخر شب و اوایل صبح سرعت خوبی دارد. سرعت دانلود هم برای من حدودا از ۱kb/s تا ۱۰kb/s بوده که در روزها و مکان های مختلف و فاصله شما با آنتن ایرانسل متفاوت است. ضمنا سیم کارت پیام رسان فقط قابلیت ارسال و دریافت SMS و کار با GPRS را دارد و شما نمی توانید با کسی تماس بگیرید . مزیت این سیم کارت این است که قیمت GPRS آن یک سوم قیمت سیم کارتهای دائمی و اعتباری است (۵ریال برای هر کیلوبایت)

پی نوشت ۲ : به هیچ وجه و به هیچ عنوان GPRS را با ADSL مقایسه نکنید و با خود نگویید که یک سیم کارت می گیرم و به جای اینترنت ازش استفاده می کنم چون فکری عبث است . ضمنا هرچند که می شود موبایل را به PC وصل کرد و از اینترنت موبایل در کامپیوتر بهره برد اما روی این کار زیاد حساب نکنید چون در روزهای عادی هزیته اش بالا است و در روزهای رایگان سرعت پایین است.

پی نوشت ۳ : برای تنظیم GPRS در موبایل کافی است در مقابل APN در بخش کانکشن ها  کلمه mtnirancell با حروف کوچک بنویسید. هیچ چیز دیگری نیاز نیست.

باز هم سوالی داشتید همین جا پاسخگوییم.