این مطلب ویژه اعضای و یا بازدیدکنندگان سایت بالاترین می باشد پس اگر جزو این ۲ دسته نیستید این مطلب برای شما مفهموم و یا قابل درک نخواهد بود. متاسفانه سایت بالاترین بعد از تغییر دادن سرور خود و رفتن روی سرور جدید با کاهش محسوس سرعت لود شدن سایت مواجه شده است بطوریکه برای اینکه صفحه اول بالاترین بالا بیاد و لود شود باید حداقل 2 دقیقه معطل شد و گاهی حتی صفحه حتی بعد از این مدت کامل لود نمی شود و برای مثال بخش بهترین لینک های روز و یا لینک های مورد بحث لود نمی شوند. در بخش لینک های اختصاصی لینک ها برای بالا آمدن بخش نظرات دقایق زیادی را باید معطل شد خصوصا اگر که تعداد نظرات بالا باشد. گذاشتن تبلیغات در بالای بخش کامنت ها شدیدا سرعت لینک های اختصاصی را پایین آورده و به همین دلیل تا وقتی آن تبلیغ لود نشود بخش نظرات هم نمی آید . در حالیکه واقعا تبلیغات ادبرایت خصوصا در بخش نظرات بسیار سنگین و بی ربط به نظر می آیند. طبق آنالیز سایت Web Site Optimazition که وظیفه بررسی سرعت و ترافیک سایت ها را بر عهده دارد حداقل زمان لود شدن صفحه اول بالاترین در کانکشن های مختلف به شرح زیر است:

با توجه به اینکه بیشتر کاربران و بازدیدکنندگان بالاترین ایرانی و اکثر آنها در دسته دوم و سوم سرعت های بالا قرار دارند باید وقت زیادی (بیش از ۲ دقیقه) را صرف بالا آمدن صفحه اول سایت کنند.

بخش دیگر مشکل سایت پخش زنده آن هست. اصولا پخش زنده وقتی حال و حوصله داشته باشد لینک ها را مرتب پخش می کند اما گاهی اوقات صفحه پخش زنده مانند لوله ای که در آن آشغال گیر کرده و یک دفعه به دلیل فشار پشتش باز می شود شروع به آوردن و یا تکرار لینک ها می کند!!! . برای مثال لینکی که مثبت گرفته بیش از ۴ تا ۵ بار مرتب و یک در میان تکرارمی شود. در ضمن بسیاری از اوقات تعداد زیادی از لینک ها اصلا فرصت آمدن به پخش زنده را بدست نمی آورند و این سبب می شود که یک لینکی که شایسته آمدن به صفحه داغ را داشته به گوشه ای افتاده و خاک بخورد. اما خوب کلا انتقاد کردن آسان است اما باید برای رفع این مشکلات راه حلی هم ارائه شود . مدیران بالاترین می توانند با رفع نقایصی که در این سایت نام برده شده و با تقویت نقاط قوتی که در همان صفحه می بینند سرعت سایت خود را چندین برابر کنند.

پی نوشت : با توجه به صحبت هایی که با رضا از مدیران بالاترین انجام شد تبلیغات AdBrite از بخش نظرات حذف گردید.

‍پی نوشت ۲ : با توجه به پیشنهادات داده شده مکانیزم پخش زنده بالاترین هم بهبود داده شد و بهینه تر شد.