حتما تا به حال شمارشگرهای معکوس را در جاهای مختلف دیده اید . شمارشگرهایی که پایان زمان آنها واقعه خاصی را خبر می دهد. مثلا شمارشگرهایی که در پیش از زمان شروع جام جهانی در سایت ها دیده می شد و یا شمارشگرهایی که بر روی طرح های عمرانی شهرداری نصب و زمان پایان طرح را خبر می دهد و … . پلاگینی که امروز خدمتتان به شما وردپرسی عزیز کمک می کند تا به راحتی و در چند ثانیه یک شمارشگر شیک در سایدبار خود داشته باشید. برای مثال شما می گویید ۱۵ روز دیگر می خواهم یک سرویس یا سایت جدید ارائه دهم. سپس این شمارشگر را روی ۱۵ روز تنظیم کرده و در سایدبار قرار می دهید و این شمارشگر هم بطور معکوس حرکت می کند تا زمان وعده شما فرا رسد.

شاید اگر وردپرس فارسی هم پیش از افتتاح رسمی زمان معلومی را برای افتتاح مشخص می کرد تمامی وبلاگ های وردپرس این شمارشگر را کنار وبلاگشان قرار می دادند. در هر حال این پلاگین شمارشگر را می توانید از اینجا دانلود کنید.

طریقه نصب:ابتدا این پلاگین را دانلود کرده و سپس پلاگین را در پوشه plugin ،‌ آپلود کنید.بعد وارد کنترل پانل ورد پرس خود شوید و پلاگین را فعال کنید.سپس این کد را در slide bar کپی کنید:
 
<li id=’countdown’><h2>Countdown:</h2>
<ul>
<?php afdn_countdownTimer(); ?>
</ul>

سپس در اسلاید بار خود ،‌ یک شمارش گر معکوس دارید.

پی نوشت: خیلی گشتم یک عکس مرتبط پیدا کنم اما پیدا نکردم اونی که می خواستم . اصلا به نظر شما لزومی داره که هر پست یک عکس هم روش باشه؟