پیش از شما را به سایتهای وی ویو و جکس بلاگ آشنا کرده بودیم. سایتهایی که به شما اجازه می دهند در یک سری حروف محدود احساس و در حقیقت کاری که در حال انجام آن هستید را در آن شرح دهید. سایت پیغامک هم طبق گفته خود سایت یک میکرو بلاگ است. این سیستم در محیط Microsoft .NET توسعه پیدا کرده است و در پیاده‌سازی آن از AJAX استفاده شده است. طراحی پیغامک به صورت توزیع‌شده انجام شده است و قابلیت نصب در سیستم‌های خوشه‌ای و مشبک را به خوبی داراست و امکان رشد سیستم به صورت نمایی در طراحی اولیه آن لحاظ شده است. آنچه که هم‌اکنون موجود است هسته اولیه این محیط است . پیغامک هم اینک قابلیت بروز رسانی با SMS را هم دارد و کافی است که شما پس از ثبت نام به بخش تنظیمات رفته و شماره موبایل خود را وارد کنید. سپس بعد از طی کردن این مراحل می توانید متن خود را به راحتی با ارسال به شماره ۳۰۰۰۹۹۰۰۹۹ به روی صفحه مینی بلاگ خود ببرید. ضمنا وردپرسی های عزیز هم می توانند فید صفحه خود را در کنار وبلاگشان قرار دهند و یک SMS Blog کوچک در کنار وبلاگشان داشته باشند.

پیغامک طراحی ساده و نسبتا شیکی دارد اما نکته عجیب در آن نبود یک صفحه عمومی یا پخش زنده برای مشاهده پیام های دیگر کاربران است و شما برای این کار مجبورید که به صفحه کاربر مورد نظر رجوع کنید.البته اکستنشن فایرفاکس ، ویدجت وردپرس هم جای خالی اش در سایت احساس می شود.

به هر حال امیدوارم پیغامک هم به مانند جکس و وی ویو هر روز پیشرفت کند و امکانات بیشتری را اضافه نماید. برای ثبت نام و آشنایی با پیغامک به اینجا مراجعه نمایید.