امشب سینما یک طبق وعده داده شده فیلم The Departed یا مردگان و یا به قول سینما یک جدا افتاده را پخش می کند . این فیلم معروف توسط مارتین اسکورسیزی در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است.هزینه ای در حدود ۹۰ میلیون دلار خرج این فیلم شده که تنها در آمریکا در حدود ۱۲۹ میلیون دلار فروش داشته است. مردگان برنده اسکار بهترین فیلم سال ۲۰۰۶ می باشد و همچنین نامزد دریافت پنج جایزه اسکار هم بوده است که توانسته ۴ جایزه اسکار را برای کارگردان خود ارمغان آورد همچنین ۴۶ جایزه از جشنواره های دیگر را به خود اختصاص داده است.

مدت زمان این فیلم ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد. مردگان را می توان در ژانر اکشن . ماجراجویی و درام قرار داد. بازیگران اصلی مردگان را لئوناردو دیکاپریو  در نقش بیلی کاستیگان,جک نیکلسون در نقش کاستلو , مت دیمون در نقش کالین سولیوان می باشند.

داستان این فیلم جذاب از این قرار است که بیلی کاستیگان که یک مامور مخفی پلیس است ماموریت می یابد که گروهی از خلافکاران را کشف نماید. فردی به نام کاستلو فرمانده این گروه می باشد. در حالی که بیلی اعتماد فرمانده خلافکاران را جلب می کند کالین که یکی از افراد گروه خلافکاران است هم ماموریت پیدا می کند که در سازمان پلیس نفوذ کند و در این راه هم موفق می شود و به پست های بالا می رسد . او در این نقش دو جانبه از هرکسی بهره می گیرد و از اطلاعات آنها استفاده می کند اما ….

بقیه داستان را امشب حدود ساعت ۱۰:۱۵ از شبکه یک حتما مشاهده کنید

صفحه Departed در IMDb (طبق گفته سایتIMDb این فیلم حدود ۱۰ ماه اجازه انتشار در ایران را پیدا کرده است)