در یاهو مسنجر آنلاین بودم که دوست عزیز مهرداد رجبی برام آدرس یک خبر را فرستاد که در آن به دارندگان گوشی های نوکیا هشدار داده شده بود که باتری موبایلشان را چک کنند تا متوجه شوند خطر انفجار باتری وجود دارد یا خیر.

من به سایت نوکیا و به بخشی که به همین منظور طراحی گردیده رفتم و شماره باتری  موبایلم را دادم و با پیغام

Your battery may be replaced ، Please fill in your contact information below. We will send you a replacement battery with instructions on how to return your old battery. To ensure proper disposal, all recipients of a replacement battery hereby agree to return the old battery in the envelope provided

 مواجه شدم . این یعنی باطری من هم در سری آتش قرار دارد. خطر انفجار تا حدی بوده که یک فرد بانکوکی انگشتان خودش را بابت همین انفجار از دست داده است ! ضمنا حدود ۴۶ میلیون باتری در معرض خطر می باشند و یک شرکت ژاپنی این باتری ها را تولید کرده است. نوکیا پس از پیغام بالا یک فرم در اختیارم گذاشت و نام ، آدرس ، ایمیل و تلفن من را گرفت و در پایان اعلام کرد:

Thank you. Your contact information has been registered. We will send you the replacement battery as soon as possible. We appreciate your use of Nokia products.

گفتم به شما هم بگم تا به این صفحه نوکیا رفته و باتری خود را چک کنید تا اگر در سری BL-5C بود کد پشت باتری را وارد سایت کرده تا وضعیت ایمنی باتری شما اعلام گردد . اگر باتری شما در وضعیت خطر بود فرم برای ارسال باتری جدید به شما داده می شود و باید آن را پر کنید.

بنابراین اگر عکس زیر را در روی باتری تان می بینید حتما به سایت گفته شده مراجعه و مطمئن شوید که باتری شما آیا در لیست خطر هست یا خیر

شاید بعد از مد شدن تیتر اوبونتو به دستم رسید بزودی تیتر باتری نوکیا به دستم رسید مد شود !!