دیشب یک پیامک ! (اس ام اس سابق) اومد برام که ضمن تبریک به شما موسسه … شما را جزو برندگان خود در مسابقه روز فلان قرار داده است . برای دریافت جایزه فردا (که امروز باشه) با ما تماس بگیرید.

قضیه از این قرار بود که یکی از روزنامه های ورزشی اخیرا یکی از تبلیغاتش ، تبلیغ یک موسسه است که در هر ماه یک مسابقه پیامکی برگزار میکنه و به تعدادی از کسانی که جواب صحیح دهند به قول خودشان جوایز ارزنده و نفیسی اهدا می شود. خلاصه امروز من زنگشان زدم و گفتم قضیه این مسابقه تون چیه؟ فرد پشت تلفن بعد از سلام گفت کمی صبر کنید !! بعد کمی از تلفنش دور شد و در حالیکه صداش ضعیف بود به دوستش گفت : محمد …محمد اون برگه رو بده من زودباش !! . بعد که دوباره به پشت تلفن برگشت شروع به خواندن یک متن از روی کاغذ کرد. البته اسم منم آورد اولش . اینجوری جناب آقای میلاد ضمن عرض تبریک موسسه …. این افتخار را دارد که شما جزو برندگان آن هستید . جایزه ما شامل یک پک بسیار فوق العاده از لباس تیم ورزشی مورد علاقه شما است. ولی فعلا فقط لباس فنرباغچه را داریم. ضمنا ۲ عدد سی دی ورزشی هم در این پک است و… . خلاصه دقیقا ۷ دقیقه داشت این موسسه خودشون را تعریف می کرد . در آخرین جمله اون متنش به من گفت شما می توانید برای دریافت این پک مبلغ ۸۰۰۰ تومان بریزید پای حساب تا ما این جایزه نفیس  براتون ارسال کنیم !!

به هر حال این یک مدلش هست دیگه پول جایزه را هم از فرد برنده شده میگیرند. مثلا یک سکه برنده بشین بعد بگن ضمن تبریک مبلغ ۱۳۰ هزار تومان را برای ما ارسال تا ما جایزه را برای شما بفرستیم!. خلاصه بعد از عمری شرکت در این مسابقه های پیامکی یا اس ام اسی معنی شانس و جایزه را هم فهمیدیم.