امروز می خواهم یک مطلب را براتون آمورش بدهم که شاید توضیح بیشتر در مورد این پست من هست.بعد از نوشتن آن مطلب سوالات زیادی در مورد اینکه چه جور فید RSS وی ویو را در سایتمان قرار دهیم از من پرسیده شد و من تصمیم گرفتم روشی را معرفی کنم که هرکس در هر جایی و سرویسی مانند بلاگفا ، پرشین بلاگ ، میهن بلاگ و …. وبلاگ دارد بتواند در بخش کوچکی از وبلاگش یک SMS Blog درست کند تا آخرین وضعیت خودش و وبلاگش را هرجایی که هست به خوانندگان خودش برساند.

دوستانی که در وردپرس عضو هستند کار ساده ای دارند و همانطور که در پست قبلی توضیح دادم کافی در Widgets های خود RSS را اضافه و آدرس RSS وی ویو خود را که به سبک http://USERNAME.viwio.com/rss/user/ هست قرار دهند و به جای USERNAME نام کاربری خود را وارد کنند.پس وردپرسی ها مشکلی نخواهند داشت.

اما وبلاگنویسانی که در بلاگفا و یا پرشین بلاگ و سرویس های دیگر می نویسند طریقه قرار دادن RSS در کنار سایتشان تفاوت دارد . سایتی که امروز به شما معرفی می کنم RSS مورد نظر شما را به Java تبدیل می کند و در نتیجه شما به راحتی می توانید کد جاوا را هر جای وبلاگ خود که دوست دارید قرار دهید. اما روش فعالسازی Sms Blog شما:

 ابتدا به اینجا رفته و در بخش URL آدرس فید وی ویو خود را قرار دهید . (طبق الگوی http://USERNAME.viwio.com/rss/user/  که به جای USERNAME نام کاربری خود را قرار دهید) . 

در بخش Show Channel اگر می خواهید نام ناشر فید که همانا وی ویو هست به نمایش در آید Yes و اگر نمی خواهید No را انتخاب کنید (در صورت انتخاب گزینه Title جمله مشغول به چه کاری هستید در بالای فید به نمایش خواهد در آمد)

در بخش Number of items to display شما تعداد پست های خود در وی ویو که می خواهید در وبلاگتان نمایش داده شود را می توانید وارد کنید.(با انتخاب عدد ۰ همه پست ها نمایش داده می شود و با انتخاب عددهای دیگر شما می توانید تعداد پست های خود را تعیین کنید)

در بخش Show item descriptions? How much  تعداد حروف توضیحات شما را نشان می دهد .(عدد ۰ هیچ توضیحی را نشان نمی دهد و عدد ۱ همه توضیحات را نشان می دهد که شما باید عدد ۰ را در این بخش قرار دهید در غیر اینصورت مطالب شما چند بار تکرار می شود )

بخش Use HTML in item display را تغییری ندهید و باید به روی No قرار داده شود.

در قسمت Show item posting date می توانید مشخص کنید تاریخ و ساعت مطالب ارسالی شما در وی ویو در کد جاوا شما نمایش داده شود یا خیر.

در قسمت Target links in the new window شما می توانید انتخاب کنید که بعد از کلیک بر روی متن RSS در وبلاگتان صفحه جدیدی باز شود یا در همان صفحه نمایش داده شود.( بهتر است که در این بخش y را بنویسید)

بخش های بعدی را تغییری ندهید فقط حتما در قسمت  use UTF-8 character encoding علامت بزنید . اکنون کد جاوای شما آماده است . حالا شما می توانید در صورت تمایل با کلیک بر روی Preview Feed پیش نمایش فید جاوا خود را ببینید تا اگر لازم دیدید تغییراتی در آن ایجاد کنید.حالا فقط کافی است در بخش بالای همین صفحه Generate JavaScript را کلیک کرده تا کد جاوا به شما داده شود. حالا این کد را می توانید مثل تمامی کدهای جاوا دیگر (مانند آمارگیر و…) در هر نقطه از وبلاگتان که دوست داشتید قرار دهید. امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشد.در هر حال اگر باز هم در این مورد سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات مطرح کنید.